Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi sonrası yapılması gerekenler ve doktorunuz tarafından verilen talimatlar, en az saç ekimi operasyonu kadar önem taşır. Saç ekiminin başarıya ulaşması ve öngörülen zamanda yeni saçların çıkması, tamamen saç ekimi sonrası yapılan ve yapılması gerekenlere bağlıdır.

Saç ekimi operasyonunun süresi, ekim yapılacak kök sayısına değişir. Ancak çoğu hastada tek seanslık uygulama yeterli olmaktadır. Konusunda uzman bir hekim, her seansta ortalama 4000 grefte kadar transfer gerçekleştirebilir. Bu da ortalama 6-8 saatlik bir uygulama demektir.

Ekim öncesi tetkikler,  modelleme ve hasta ile ilgili diğer bilgiler bir araya getirilerek bir planlama yapılır. Belirlenen günde uygulama için hasta davet edilir. Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için hastanın operasyon süresince bilinci açıktır. Tüm işlemi canlı olarak görebilir, TV seyredebilir, isterse uyuyabilir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bir uygulama olması sebebiyle risk ve komplikasyonlar çok nadir görülür.

Saç Ekimi Sonrası Bakım

Uygulamadan sonra hasta hemen taburcu edilir. İşine veya evine gidebilir. Ancak mümkünse 2-3 günlük bir dinlenme tavsiye edilir.

Saç ekimi sonrası ilk 3 gün ve 1 haftalık süreler çok önemlidir. Ekimden sonra evine giden hastanın başını darbelerden koruması, yumuşak ve sürtünme yapmayacak bir yastıkta yatması yıkanmaması gereklidir.

Saç ekimi sonrası ilk yıkamanın uygulamanın gerçekleştirildiği merkezde yapılması en doğrusudur. Ekimden sonraki 3. günde hasta saçların ilk yıkaması için davet edilir. Ancak hasta başka bir şehirde ise veya gelmesi mümkün değilse, verilen yönergelere uyularak, doktor tarafından önerilen özel solüsyonla yıkanması gerekir. Bundan sonraki 15 gün boyunca saçların günde 1 veya 2 defa ılık su ile ve özel ürünlerle yıkanması gereklidir. Yıkama esnasında sert hareketlerden kaçınılması, baskı veya kaşıma gibi hareketlerin kesinlikle yapılmaması sonuç alınması bakımından önem taşır.

Ekimden sonraki 15 günden itibaren ekilen kökler dökülmeye başlayacaktır. Köklerin yerleştirildiği veya çıkarıldığı alanlarda kısa bir süre kızarıklık ve sızı görülmesi normaldir. Bunun için gerekli ise doktor tarafından önerilen ilaç ve solüsyonlar kullanılabilir. Ekimden sonraki ilk dökülme uygulamanın olağan sonucudur. Asıl saçlar bundan sonra çıkmaya başlayacaktır.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Saç ekimi sonrası saçlar tamamen çıkana kadar ılık su ile yıkanmak, tavsiye edilen ürünleri kullanmak, sürtünme veya darbelere sebep olacak kıyafetlerden ve hareketlerden kaçınmak önemlidir. Eğer gerekli özen gösterilirse, ilk kalıcı saçlar ekimden 3 ay kadar sonra çıkmaya başlayacak ve ortalama 1 yılın sonunda da tamamen çıkmış ve uzamış olacaktır.

Saç ekimi ve sonrası konularında profesyonel hizmet ve destek için doğru yerde olduğunuzu bilmenizi isteriz. Can Saç Ekimi Merkezi olarak İzmir saç ekimi uygulamalarında, uzman ekibimiz ve donanımlı merkezimizle siz İzmirlilerin saç ekimi konusundaki kalite ve garanti arayışına çözüm getiriyoruz. Her zaman bize ulaşabilir, dilediğiniz her konuda bilgi ve değerlendirme için randevu alabilirsiniz.

4.6 5 32