Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda saç ekimi en az erkeklerin saç ekimi kadar talep gören bir yöntemdir. Çeşitli sebeplerle saçları dökülen veya seyrek olan kadınlar, gür ve doğal görünüm yanında kalıcı ve kendilerine ait saçlarının olmasını isterler. Geçici yani tak çıkar saçlar günlük hayat için kullanışlı olmaması bir yana asıl sorunu yani kafa derisindeki seyrelmiş görüntüyü de ortadan kaldırmaz. Bu yüzden yoğun şekilde saçları dökülen kadınların kalıcı çözüm arayışları, kısa zamanda saç ekimi uygulamasını keşfetmelerini sağlamıştır.

Kadın güzelliğinin en doğal parçası olarak kabul edilen saçların gür, parlak ve canlı görünmesi her kadının arzusudur. Saçları güzel ve sağlıklı bir kadın her zaman kendini daha güzel hissedecektir. Ancak saçlarda meydana gelen azalma kafa derisinde yer yer açılmalara veya kötü bir görünüme sebep olabilir. Özellikle koyu renk saçları tercih eden kadınlarda dökülme sonucu kafa derisindeki seyrelme çok daha fazla kendini belli edecektir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınların saçları; yaş, çevresel faktörler, kozmetik uygulamalar, tedavi ve ilaçlar, hamilelik gibi çeşitli sebeplerle dökülür. Bazı vakalarda dökülme o kadar yoğundur ki, kişi bunun ortadan kalkması için saçlarını kestirmek zorunda kalır. Ayrıca kadınlarda yoğun saç dökülmesinin yarattığı psikolojik etki erkeklerden daha büyüktür demek abartı olmayacaktır.

Kadınlarda saç ekimi, erkekler için uygulanan yöntemle bire bir aynı şekilde gerçekleştirilir. Ancak kadınlarda saç ekiminin ekstra avantajları vardır. Kadınlara özel uygulanan saç ekimi yönteminde ense bölgesinden saç köklerini almak saçları kesmek gerekmez. Çok küçük bir alanın traş edilmesi ile alınan köklerin ekimi yapılır. Böylece transfer sağlanan alandaki saç kesikleri dışarıdan bakıldığında asla belli olmaz.

Kadınlarda saç ekiminin bir diğer avantajı ise erkeklerde elde edilenden daha yüksek başarı oranına sahip olmasıdır. Çünkü erkeklerde saç dökülmesi daha çok genetik ve hormonal faktörlere bağlı iken kadınlarda çevresel faktörler daha etkilidir. Dolayısı ise bu etkilerin ortadan kaldırılarak saç ekimi yapılması halinde alınacak sonuçlar çok daha başarılı olmaktadır.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Kadınlarda saç ekimi ayrıca erkeklerdekinden daha az kök transferi gerektirdiğinden daha kısa sürede biter. Kadınların saçlarının erkeklere oranla %30 daha çabuk uzaması sebebiyle de çok daha kısa zamanda yeni saçların çıkması ve uzaması gerçekleşir.

Kadınlar için saç ekimi konusunda soru ve sorunlarınız için her zaman bizi arayarak daha detaylı bilgi almanız veya merkezimize gelerek ücretsiz muayene hizmetimizden yararlanmanız mümkündür. Can Saç Ekimi Merkezi olarak estetik tıbbın faydalarından yararlanma konusunda erkeklerden çok daha cesur ve istekli olan hanımların, saç – kaş ekimi ve PRP saç tedavisi konusunda hizmetindeyiz.

Sağlıklı ve gür saçlara sahip olmak için kozmetik ürünlere veya geleneksel yöntemlere para harcayıp zaman kaybetmek yerine kalıcı ve kesin çözüm için en doğru seçim saç ekimidir.

4.8 5 24