FUE Saç Ekimi

Fue saç ekimi, saç ekimi konusunda gelişen tıp ve teknolojinin son aşamasıdır. Fue saç ekimi, ekime uygun saç köklerinin bulunduğu alandaki saç adalarının, 0.07-0.08 mm çaptaki tıbbi aletler yardımı ile kesiler açılıp çıkarılması tekniğine verilen isimdir.

Saçlar insan yüzünün ve görüntüsünün en önemli parçasıdır. Saçın varlığı veya sıklığına göre ifade anlam kazanır. Aynı şekilde saç insanı daha genç ve sağlıklı gösteren doğal bir aksesuardır. Bu yüzden saçların dökülmesi veya seyrelmesi halinde aranan çözümlerin başında son yıllarda tıbbi uygulamalar gelmeye başlamıştır. Geleneksel veya bitkisel yöntemlerin çoğundan sonuç alamayan veya kısa süre içinde sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen herkesin saç ekimi yaptırması mümkündür.

Saç ekimi konusunda varılan son nokta olarak kabul edilen Fue saç ekimi hızlı, konforlu ve sağlıklı olması açısından doğru seçimdir. Tıbbi gelişmelerin teknoloji ile birleşmesinin en güzel örneklerinden olan yöntem sayesinde saç sorunu yaşayan herkesin dilediği gibi saçlara sahip olması hiç zor değil.

FUE Saç Ekimi

Bu tekniğin daha önceki saç ekim yöntemlerinden farkı, Punch Biopsy adı verilen kalemin ucundaki aparatın bir motora bağlı olarak çalışmasıdır. Bu motorun devri istenilen şekilde ayarlanabildiği gibi uygulayıcı açısından da büyük bir zaman kazanımı sağlar. Böylece saç kökleri manuel yöntemle çıkarılan köklerden çok daha kısa sürede transfere uygun hale getirilirken, dış dünya ve hava ile teması da en az indirgenmiş olmaktadır. Bu da ekim sonucunun daha başarılı ve kaliteli olmasını sağlayan bir özelliktir.

Fue tekniğinin bir diğer avantajı ise motorun ucuna takılan kalemin farklı çaplarda aparatlara uygun olmasıdır. Bu şekilde istenilen derinlikte saç adasının sağlıklı şekilde çıkarılması sağlanmış olur. Ekime uygun saç köklerinin derinliği kişiye bağlı değişen bir özelliktir. Manuel yöntemde derindeki saç adasının bütün halinde çıkarılması için daha fazla kesi açılması gerekirken, Fue motoru sayesinde aynı çapta kesi ile daha derinde bulunan köklerin de kolayca çıkarılması sağlanmış olur. Bu da saçlı derinin daha az kesiye maruz kalması ve daha sık aralıklarla greft alınması için en uygun yöntemdir. Fue saç ekiminde kullanılan Punch Biopsy kalemi, birden çok köke sahip saç adalarının da bölünmeden çıkarılmasına imkan verir. Böylece foliküler ünite korunmuş, tek kesi ile birden çok saç kökünün sağlıklı şekilde çıkarılması sağlanmış olur.

Fue saç ekimi için hastanın transfere uygun sağlıklı saç köklerine sahip olması gerekir. Genellikle ense bölgesinde bulunan kökler transfere elverişlidir. Ancak ense bölgesinde nakle uygun kök yoksa, hastanın yüz veya göğüs gibi alanlarından alınan köklerin nakli de aynı sonucu sağlar.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Lokal anestezi altında uygulanan bu yöntemin tıbbi riski bulunmamaktadır. Ancak kan inceltici ilaçların kullanılması, şeker hastalığı veya diğer ciddi sağlık sorunlarının varlığı halinde doktorun bilgilendirilmesi ve çeşitli tetkiklerin yapılması gerekir. Yetişkin her yaştan kadın veya erkeğe Fue saç ekimi yapılması mümkündür.

Operasyon süresi nakledilecek kök sayısına bağlı olarak değişir. Ancak genel olarak 3-4 saatlik bir uygulama ile işlemin bitirilmesi mümkündür. Özel durumlarda uygulama iki seansa bölünebilir.

Operasyondan hemen sonra hasta günlük hayatına dönebilir. Birkaç hafta sonra ekilen saç kökleri dökülecek ve yaklaşık 3 ay sonra yeni ve kalıcı saçlar çıkmaya başlayacaktır. Açılan kesiler kısa sürede iyileşir ve hiçbir iz bırakmaz. Ancak ilk birkaç gün küçük çağlı kanamalar olması ve sızı hissedilmesi normaldir. Bunun için doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması ve yönergelere uyulması yeterli olacaktır.

İzmir Saç Ekimi Fiyatları

Fue saç ekimi sonrasında doktor tarafından bildirilen talimatlara uygun davranılması ve özen gösterilmesi halinde ortalama 1 yıl kadar sonra tamamen sağlıklı ve kişinin kendisine ait saçlara kavuşması mümkündür. 1 yıl genel bir süre olmakla birlikte kişiye göre daha kısa zamanda da sonuç alınabilir.

İzmir saç ekimi merkezleri arasında gerek donanım gerekse uygulama kalitesi bakımından en iyi sonuçların alındığı Can Saç Ekim Merkezi, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmasının karşılığını kalıcı ve güzel saçlara sahip hastalarının mutluluğu ile almaktadır. İzmir saç ekimi fiyatları bakımından da ekonomik hizmetleri ile en fazla tercih edilen merkez haline gelen kliniğimiz, sizleri de gür ve güzel saçlara sahip hastalarının arasında görmekten büyük mutluluk duyacaktır. Ödediğiniz paranın ve harcadığınız zamanın garantisi için Can Saç Ekim Merkezi olarak daima hizmetinizdeyiz. Ayrıca tek seansta 4000 grefte kadar uygulama gerçekleştirebilecek donanıma ve ekibe sahip olduğumuz konusunda iddialıyız.

Saç ekimi konusunda bilgi almak, sizin için en uygun yöntemi ve uygulamayı belirlemek, saç ekim merkezlerini dolaşarak zaman kaybetmemek ve bize gelmeden önce fikir sahibi olmak istiyorsanız, WhatsApp ile ekim yaptırmak istediğiniz alanları gösteren fotoğraflarınızı bizimle paylaşabilirsiniz. Ücretsiz değerlendirme ve fiyat bilgisi için birkaç fotoğrafınız yeterli olacaktır. Uzman doktorlarımız en kısa zamanda size dönüş sağlayarak bilgi ve fiyat teklifi sunarak kliniğimize davet edecektir.

4.8 5 64