Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi, her yaşta insanda ortaya çıkabilen bir sorundur. Kadın veya erkek olmak saç dökülmesi açısından herhangi bir fark yaratmaz. Ancak erkeklerle kadınlar farklı hormonlara sahip olduğu için saç dökülmesi genellikle erkeklerde daha fazla görülür.

Saç ekimi tanımı gerçekten de “ekim” işleminin insan bünyesinde vücut bulmuş halidir. Hastanın kendi saç köklerinin özel araçlarla çıkarılarak ekim yapılacak saç köklerinin yerlerine yerleştirilmesi, biyolojik bir ekim olarak kabul edilebilir.

Kadınlarda saç dökülmesine bağlı kellik çok istisnai durumlarda söz konusu olmakla birlikte, saçların aşırı seyrelmesi kadınlar için de görsel ve psikolojik olarak can sıkıcıdır. Yaş, stres, kozmetik ürünler, saç uygulamaları sebebiyle kadınlarda da aşırı saç dökülmesi ile karşılaşılması mümkündür. Erkeklerde ise daha çok genetik faktörlere bağlı olarak saç dökülmesi gözlemlenir. Ancak yaşa bağlı olarak saç dökülmesi oranı da yüksektir.

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Bunun dışında çeşitli hastalıklar, ilaç tedavileri gibi sebeplerle de saç dökülmesinde artış, hatta kellik durumu ortaya çıkabilir. Saçlar bazen kısa bir süre içerisinde tamamen kaybedilebilir. Bazen yıllar içinde azalan ve yerine yenisi çıkmayan saçlar sebebiyle seyrelme yaşanır. Her şekilde saç dökülmesi giderilmesi gereken bir problemdir.

Sebebi ne olursa olsun dökülen veya seyrelen saçlar kişide psikolojik sorunlara yol açabilir. Diğer yandan sosyal konum veya iş gereği görsel olarak daha bakımlı görünmek zorunda olan kişilerin de son isteyecekleri şey de saç dökülmesidir.

Saç dökülmesi konusunda ilk akla gelen genellikle geleneksel yöntemler olur. Kullanılan şampuanın değiştirilmesi, bitkisel kürlerin uygulanması, besin takviyeleri gibi çözümlerin kalıcı olmak bir yana sonuç vermesi bile neredeyse mümkün değildir. Saç dökülmesi konusunda kesin ve kalıcı çözüm arayışı saç ekimi uygulamasını ortaya çıkarmıştır. Tıp ve estetiğin birleştiği bir yöntem olarak saç ekimi en kalıcı ve kesin çözümdür.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Çoğu insanın tam olarak nasıl yapıldığı ve sonuçları konusunda bilgi sahibi olmaması sebebiyle şüpheyle yaklaştığı saç ekimi, cerrahi bir uygulama olmasının yanında, kişinin kendi saç köklerinin kullanılması ve lokal anestezi altında gerçekleştirilmesi gibi avantajları sayesinde tercih edilir. Kötü tecrübeler yaşayan insanların memnuniyetsizliğinin sebebi uygulamanın işinin ehli kişilerce gerçekleştirilmemiş olmasıdır. Çünkü basit bir operasyon gibi görünse de mikro düzeyde çalışma gerektirdiği ve her uygulamada 3-4 bin greft transferi gerçekleştiği için deneyim ve sabır isteyen bir iştir.

Başarı oranı %95’e varan saç ekimi ile hasta tamamen kendine ait saç köklerinin ihtiyaç duyulan alana ekilmesi ve orada tutunarak uzaması sayesinde kendine ait ve doğal saçlarına yeniden kavuşmuş olur.

Saç dökülmesini sorun ederek psikolojinizi bozmanıza gerek yok. Kalıcı ve sağlıklı bir yöntem olarak saç ekimi sayesinde eski güzel ve gür saçlarınıza kavuşmak, ömür boyu kalıcı saçlara sahip olmak sandığınız kadar zor değil.

4.6 5 78