PRP Tedavisi

PRP saç tedavisi, hem saç ekimi sonrası ekilen saçların güçlenmesini ve sağlıklı uzamasını isteyen, hem de saçlarının seyrelmesinden şikayetçi olanların tercih ettiği bir uygulamadır. Platelet Rich Plazma tanımının kısaltması olan PRP, Türkçeye “Trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma tedavisi” olarak çevrilebilir.

PRP saç tedavisi, saç seyrelmesi veya cansızlaşması halinde akla gelen ilk estetik yöntemdir. Kansızlık, çeşitli hastalıklar veya ilaç kullanımı sebebiyle dökülen veya aşırı yağlı saçlarda da rahatlıkla uygulanabilen yöntem, sonuçları bakımından oldukça etkilidir. Sürekli dökülerek seyrelmeye başlayan, kafada açılmalara sebep olan saç kaybının önlenmesinde etkili bir çözümdür. Ayrıca saç ekimi uygulamalarından sonra saçların sağlıklı uzaması ve uygulamanın başarısını artırmak için en etkili metod olarak kabul edilir.

PRP Tedavisi

PRP yöntemi ile elde edilen ve pıhtılaşma faktörleri içeren plazma, vücudumuzun kendini onarım sürecinde kullandığı ana maddedir. Dokularda meydana gelen bir hasar halinde, kandaki pıhtı hücreleri ve trombositler o alana yönlendirilerek onarım gerçekleştirir. PRP saç tedavisi yöntemi ise kan yolu ile hücrelere gönderilen pıhtının çok daha yoğun bir şekilde kafa derisine uygulanmasıdır. Böylece tedavi ve iyileşme çok daha kısa zamanda gerçekleşecek ve sonuçları daha etkili olacaktır.

Saç ekiminden sonra, transfer edilen greftlerin yerleştirildikleri alana daha sıkı tutunmasını sağlamak ve kalıcılığını garanti etmek için yapılan PRP Saç tedavisi, 2 yılda bir belli periyotlarda tekrarlanması halinde saç ekiminin sonuçlarını mükemmel hale getirir.

PRP saç tedavisinde de tıpkı saç ekiminde olduğu gibi kişinin kendinden alınan organik maddeler kullanılır. Bu maddeler kanda bulunan trombositlerdir. Hastanın kendi kanının alınarak bir makine yardımı ile alyuvar ve akyuvarlarına ayrılması sağlanır. Kanda bulunan akyuvarlar yani trombositler, besleyici ve zengin içerikleri ile saç köklerine canlılık ve dayanıklılık kazandırırlar. Trombositlerin çok ince uçlu iğnelerle kafa derisinin çeşitli noktalarına enjeksiyonu ile gerçekleştirilen PRP saç tedavisi, yan etkileri ve zararı olmayan bir yöntemdir.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Uygulama için kişiden 15-20 cc kan alınması yeterlidir. Cüz’i bir miktar olması sebebiyle sağlık açısından hiçbir sakıncası yoktur. Hastanın kendi kanından elde edildiği için alerjik reaksiyon veya yan etki söz konusu olmaz. Aynı yöntem cilt yenileme ve benzer estetik uygulamalarda da kullanılan etkili bir tedavidir.

PRP saç tedavisi için saçların durumuna bağlı olarak 4 ila 8 seans öngörülür. Seanslar arasında ikişer haftalık zaman bulunması gerekir. İlk seanstan sonraki 15 günde saçlar canlanmaya ve dökülmesi azalmaya başlar. Yoğun dökülmelerde senede bir kez tekrarlanması halinde saçlardaki dökülme azalacak ve canlanma daimi hale gelecektir.

Kök hücre tedavisi yönteminin bir diğer versiyonu olan PRP, harici iyileştirme müdahaleleri için en etkili çözümdür. İster saç dökülmesi isterse saç ekimi sonrası başarı şansının artırılması amaçlansın, verimli sonuçlar sağlaması bakımından tavsiye edilen bir uygulamadır.

4.7 5 18