Kaş Ekimi

Kaş ekimi, çeşitli sebeplerle dökülen ve seyrekleşen veya genetik olarak hiç olmayan veya seyrek olan kaşlara uygulanan tıbbi bir estetik yöntemidir. Kaş ekimi doğal kaş hattı içine yapıldığı için tamamen doğal bir görünüm elde edilir. Uzadıkça kesilmesi ve şekillendirilmesi de mümkün olduğu için ömür boyu kalıcı ve sağlıklı kaşlara sahip olmak isteyen herkes kaş ekimi yöntemine başvurabilir.

Kaş ekimi için hastanın saçlı derisinden alınan kıl kökleri kullanılır. Kıl köklerinin transferinde saç ekiminde kullanılan teknolojinin aynısı kullanılmaktadır. Ekim yapılan kaşlar kişinin kendi kıl köklerinden alındığından doğaldır ve hiçbir alerjik reaksiyon veya uyumsuzluk söz konusu olmaz. Tıpkı saçlar gibi genetik faktörlere bağlı olarak zamanla beyazlaması da mümkündür.

Kaşlar, kişinin yüzüne ifade kazandıran parçalardan biridir. Elbette yüzün her parçası çok önemlidir ve kişinin genel görünümünü oluşturur. Ancak kaşların varlığı ve şekli hem ifadenin tamamlayıcı olması hem de görsel karakteri oluşturması bakımından büyük önem taşır. Özellikle kadınların en büyük sorunu seyrek veya şekilsiz kaşlardır. Kozmetik ürünler ile bu sorunu çözmek bir yere kadar mümkünse de, yapay durması sebebiyle hiçbir zaman kalıcı kaşların yerini tutmaz.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi son yıllarda sadece kadınların değil erkeklerin de başvurduğu estetik uygulamalardan biri haline gelmiştir. Kaşlarının şeklinden veya sıklığından memnun olmayan, hastalık veya genetik sebeplerle kaşları dökülen erkekler de, yüzlerine anlam kazandırmak veya eski ifadelerine tekrar kavuşmak için kaş ekimini tercih etmektedir. Kolay ve risksiz bir uygulama olması bakımından da erkekler arasında hızla yaygınlaşan kaş ekimi ihtiyaç halinde kesin ve tatmin edici sonuçlar yaratmaktadır.

Kaş ekimi için en fazla tercih edilen yöntemlerden biri FUE tekniğidir. Hastanın nakle uygun kıl köklerinin alınması için kullanılan motorlu kalem ile kolaylıkla saç adalarının çıkarılması ve en kısa sürede yerleştirilmesi mümkün olmaktadır. Hava ile çok daha az temas eden ve çıkarılmasında kullanılan cihaz sayesinde sağlam şekilde saç kökü elde etmeye imkan tanıyan FUE tekniği, kaş ekimi için de en uygun yöntemdir.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Lokal anestezi altında yapılan ve ortalama 30-40 dakika gibi bir sürede tamamlanan kaş ekimi sonrasında hasta hemen normal hayatına dönebilir. Uygulamadan sonra doktor tarafından bildirilen talimatlara uyulması ve gerekli özenin gösterilmesi halinde birkaç ay içinde doğal kaşlara sahip olmak mümkündür.

Ekilen kaşlar 2-3 hafta içinde dökülecektir. Bu uygulamanın doğal sonucudur. Ancak birkaç ay içinde kalıcı kaşlar çıkmaya başlayacaktır. Bu süre ekilen kökün ekim yapılan alana yerleşmesi ve yeniden uzamaya başlaması için gereklidir. Köklerin yerleştirilmesi için açılan alanlar kısa süre sonra iyileşerek hiçbir iz bırakmaz. İlk birkaç gün sızı veya kızarıklık görülmesi normaldir. Bunun için doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması yeterli olacaktır.

Kaş ekimi,

  • Anestezi almasında sakınca olmayan,
  • Hamile veya bebeği olmayan,
  • İlaç tedavisi veya belli bir hastalık için rutin tedavi görmeyen kadın veya erkek her yetişkin için uygundur.

İzmir Kaş Ekimi Fiyatları

Hastanın transfere uygun saç kökünün olması yöntemin uygulanması için yeterlidir. Eğer saçlı deride uygun saç kökü yoksa, yüz veya kollar gibi bölgelerden de kök alınarak nakli gerçekleştirilir. Önemli olan uygulamanın doğru şekilde ve uzman bir hekim tarafından yapılmasıdır. Donanımlı bir merkezde ve bu konuda ihtisas sahibi tıp doktorları tarafından gerçekleştirilmesi gereken saç ve kaş ekimi gibi işlemler için işi şansa bırakmak büyük lükstür. Her ne kadar estetik ve basit bir uygulama gibi görünse de, işin ehli olmayan kişiler tarafından ve uygun olmayan ortamlarda gerçekleştirilen kaş ekimi gibi işlemler ciddi sonuçlara sebep olabilir. Bunların başında hijyen sebebiyle görülen irritasyonlar ve uygulama izleri sayılabilir. Yüzün en fazla göze çarpan organ olduğu, kaşlarında yüzün tam ortasında, diyalog kurulan kişinin bakış alanında olduğu düşünüldüğünde detayların büyük önem taşıdığı açıktır.

İzmir saç ve kaş ekimi konusunda büyük merkezlerin bulunduğu bir şehirdir. Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olması sebebiyle saç ve kaş ekim merkezlerine ilgi yüksektir. Ancak uygulamayı nerede yaptıracağınıza karar vermeden önce detaylı bir araştırma yapmanız gerekir. Bu süreçte yanlış yönlendirilebileceğiniz gibi uzman olmayan kişiler tarafından çok ucuz hizmet teklifleri ile de karşılaşabilirsiniz.

İşin içine anestezi ve cerrahi giriyorsa, uygulamanın kapsamı önem taşımaz. En kaliteli ve sağlıklı hizmeti almak ve sağlığınızı riske atmadan mükemmel kaşlara sahip olmak için vereceğiniz karar alacağınız sonucu doğrudan etkileyecektir. Bu anlamda Can Saç ve Kaş Ekim Merkezi olarak kaliteli ve profesyonel hizmetin sözünü veriyoruz. İzmir kaş ekimi fiyatları konusunda da kalitemizle ters orantılı bir uygulama yaptığımızı belirtmek isteriz. Çünkü her hasta en iyi hizmeti hak eder. Daha kaliteli hizmet verdiği iddiası ile daha fazla ücret talep etmek etik değildir. Hem kaliteli hem de ekonomik hizmet vererek her anlamda en iyisi olmak için çalışan bir kuruluş olarak, siz İzmirlilerin de güzelliğine katkı sunmak için buradayız.

4.8 5 34