Favori Ekimi Mümkün Mü?

Bazen yanaklarda favori ekimi talep edilebiliyor. Saç, sakal ya da bıyık gibi bazı bölgelerde ya da bıyık ve sakalın birleştiği yerde ya da yanık izlerinin olduğu yerlerde kıl seyrekliği olabilir. Bu bölgelerdeki kıl eksikliği, sakal uzatmak istendiğinde söz konusu yanık, yara vb. izler daha da görünür hale gelir. Favori ekimi bu izleri gizlemek için de kullanılan bir yöntemdir. Yüz şekliniz ne olursa olsun favoriler yüze şık bir ifade verir. Yüz simetrisini ve estetiğini destekler Ayrıca daha erkeksi bir görünüm yaratmaya da yardımcı olur. Söz konusu alanda dökülme olması erkekler için olduğu kadar kadınlar için de sinir bozucu olabilir. En sık görülen yan favori saç dökülmesi sebeplerinden bazıları travma ve yüzdeki yara izi, genetik yatkınlık, kozmetik prosedürler ( yüz germe ameliyatı veya lazer epilasyon gibi) ve cilt kanserleridir. Kadınlar için sıkı atkuyruğu uygulaması ya da sürekli sıkı örgüler favori alanında saç dökülesine neden olabilir.
Favori bölgesi saç yanıkları, tipik olarak saç ekimi teknikleri kullanılarak onarılır.

Eğer favori bölgesinde kıl seyrekliği varsa bu bölgeye kıl ekimi yapılabilir. İşlemin prosedürü sakal ve bıyık nakli ile aynı şekilde gerçekleşir. Ekim alanının kök ve kenar sayısı aynı şekilde belirlenir. Kökler, alıcı alanın kalınlık ve rengine göre seçilir ve donör alandan toplanır. Soğukta depolanırlar ve kanallar açıldıktan sonra favori alanlarına uygun bir eğim ile ekililer.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Her bir favori için yaklaşık 100-250 kıl kökü gerekir. Ancak herkesin durumu tek ve benzersiz olduğu için kesin sayı bireysel muayene sonrası belirlenir. Tıpkı sıradan bir saç ekim ameliyatında olduğu gibi, bir favori ekim için donör kılları kafa derisinin arka ve/veya yanarından toplanır. Uzman doktorunuz kafanızdaki hangi bölgede bulunan saçların mevcut favori bölgesindeki saçlara en yakın olduğuna kara verecektir. Buna bağlı olarak en uygun donör bölgesini belirleyecektir. Daha sonra foliküler üniteler toplanır ve ekim yapılır. Ekilen tüyler kalıcıdır ve genellikle benzer yüzeye sahip mevcut yüz kıllarınız gibi büyür. Sonuçta hiçbir zaman dökülmeyecek ve ömür boyu uzamaya devam edecek olan doğal saçlar ortaya çıkar.

Saç deriniz inceltilmişse, saç ekim işleminden kaçınmak isteyebileceğinizi unutmayın. Çünkü saç derinizden bir kez ekim için kök alındıktan sonra, bu saç derisi bir başka bölgeye tekrar ekim yapmak için kullanılamaz.

İşlem çok uzun sürmez çünkü ekilecek kök sayısı, saç ekiminde eklenen kök sayısından daha düşüktür. Ekimden sonra hastaya dikkat edilmesi gereken noktaları açıklayan bir broşür ve bakım için kullanılması gereken serum ve şampuanlar hakkında bilgi verilir.
Ekim işleminden 2 gün sonra hasta kontrol için gelir ve ilk yıkama yapılır. Daha sonra hastaya bu bölgeyi nasıl yıkaması gerektiği hakkında bilgi verilir. Ekim yapılan bölge 4-5 gün boyunca günde bir kez yıkanmalıdır.

4.9 5 8