Bıyık Ekimi Mümkün Mü?

Bıyık ekimi üst dudak üzerinde bıyık uzamayan bölgelere yapılan saç ekimidir. Kellik tedavisinde olduğu gibi, boyun bölgesinden bıyık yerine ekilen saç kökleri elde edilir. Bunun için boynun saç derisi şeridi üstten kesilir ve ayrı saç kökleri çıkarılır. Daha sonra bıyık bulunmayan bölgelere tek tek saç kökleri ekilir.

Nakledilen saç kökleri, bıyıkta önceden var olan özelliklerini korur ve saç kökleri büyümeye devam eder. Bu nedenle, bıyıkların düzeltilmesi sırasında uzayan saç köklerinin uygun aralıklarla kırpılması yapılabilir. Saç kökleri birbirine çok yakın ekilirse beslenemezler. Bu nedenle ekim sıklığı onların beslenmesi için yeterli olmalıdır. Saç kökleri ekildikten sonra, uzamaya başlar (4-6 ay sonra) ve sıklığı bozulan bıyık bölgelerinde kıl ekimi tekrar yapılabilir.

Bıyık Ekimi Nasıl Yapılır?

Yara izleri, ameliyat izleri, yanık izleri pul pul dökülme gibi problemler bıyık ekimi ile neredeyse % 100 oranında kapatılabilir. Bıyık ekimi ile sakalı ve/veya bıyığı olmayan insanlar tarafından ciddi kimlik değişiklikleri yaşanabilir. Bıyık ekiminde 0.6-0.7 mm aletlerle alınan kıl kökleri, aynı kalınlıkta yani 0.6-0.7 mm. kalınlıktaki aletler ile dikilmelidir. Bu sayede nakil süresi kısalır, kıl kökleri ölmez ve daha kısa sürede uzama olur.

Kullanılan uçlar yeteri kadar ince ise nakil yapılan alanda herhangi bir işaret ya da iz kalmaz. Hastalar yapılacak ekimin sıklığını ve sınırlarını kendileri belirleyebilirler. Genel olarak bıyığı olmayan birisine 1000 adet kök ekildiğinde bıyıksız görünüm kaybolur. Ancak daha sık bıyık isteniyorsa, bu sayının daha yüksek olması gerekir. Bıyık ekimi genellikle doğal bir görünümle sonuçlanır. Kuaför dahi bıyığın ekim yöntemi ile oluştuğunu anlamayacaktır.

2019 yazına yeni saçlarınızla girmek ister misiniz?

Herşey Dahil Paket. Kredi Kartına Taksit İmkanı.

  • Ücretsiz PRP
  • Maksimum greft
  • VIP transfer
  • Konaklama
  • İlaç, şampuan ve losyonlar
Fiyat Teklifi Almak için Tıklayın kampanya

Bıyık kökleri istenen yerden istenen miktarda elde edilir ve belirlenen bıyık alanına doğal açıyla ekim yapılır. Bıyık ekimi yardımcı personel tarafından yapılmamalı ve önemli bir konu olduğu için hekimin kendisi yapmalıdır.

Bıyık nakli, bıyık bölgesinde kılları olmayan erkeklere, farklı sebeplerden dolayı uygulanan çok faydalı bir yöntemdir. Bıyık bölgesindeki kılsızlık, bölgedeki travmanın ya da doğumdan bu yana bıyıksız kalmasına neden olan genetik nedenlerden kaynaklanabilir.

Bıyık büyümesine yardımcı olan farklı ilaç türleri veya bitkisel solüsyonlar genellikle önemli oranda yarar sağlamazken, bıyık ekimi, üst dudak bölgesinde kıl yokluğu için en etkili tedavi yöntemi olarak kullanılır.

Bıyık ekiminden sonra boyun bölgesinde özelliklerini koruyan aktarılmış saç kökleri bir süre sonra büyümeye başlar. Bu nedenle bıyık bölgesindeki kıllar belli aralıklarla kesilmelidir.

Bıyık ekimi sırasında, sık ve yoğun bıyık kılı ekimi ve yakın konumlandırma tercih edilmez. Çünkü böyle bir bıyık nakil sürecinde, alan kısıtlamaları nedeniyle köklerde beslenme sorunları oluşabilir.

Bıyık ekimi yapıldığında yapılan ekimin sıklığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ekilen kılların beslenmesi sağlanmalıdır. Sonuç olarak 4 ay sonra ekilen kılların kökleri oluşur. Ve doğal büyüme döngüsünden sonra bıyık ekimi, kıl köklerinin sıklığını/seyrekliği ayarlamak için tekrar yapılır.

4.8 5 14